Pinot Grigio Alto Adige DOC 2024 KURTATSCH Selection
VIIINO • Itálie • Trentino–Alto Adige/Südtirol • Cortaccia • Pinot Grigio • bílé • KURTATSCH • JS 90
- Popis
- Parametry
Pinot Grigio 100%
fermentace a zrání v nerezu s ležením na jemných kalech po dobu několika měsíců
James Suckling 90 b.
Pinot Grigio patří k nejpěstovanějším odrůdám v Jižním Tyrolsku a v Kurtatschi má ideální podmínky. Naše víno Pinot Grigio Selection je vyrobeno výhradně z hroznů pocházejících z vybraných svahů a strmých úbočí v nadmořské výšce 300–500 m n. m. Velké teplotní rozdíly mezi dnem a nocí v těchto vinicích jsou tím kouzlem, které vínu dává jeho charakteristickou vůni bílých hrušek, čerstvých květin a citrusových plodů. Na patře je víno šťavnaté a kulaté. Krémovou strukturu doplňuje svěží, živá kyselina. Výrazné víno s minerálním, slaným závěrem.
energetická hodnota: 323 kJ/77 kcal ve 100 ml
| Druh vína | tiché |
|---|---|
| Barva | bílé |
| Obsah cukru | suché |
| Odrůda | Rulandské šedé • Pinot Gris |
| Ročník | 2024 |
| Země původu | Itálie |
| Vinařství | Kurtatsch |
| Oblast / Podoblast | Trentino–Alto Adige/Südtirol |
| Školení | nerez |
| Alkohol | 13 % |
| Zbytkový cukr | 2,5 g/l |
| Kyseliny | 6,1 g/l |
| Objem / Hmotnost | 0,75 l |
| Kategorie dle definice OIV / cukr | do 4 g/l |