Pinot Bianco Alto Adige DOC 2024 KURTATSCH Selection
VIIINO • Itálie • Trentino–Alto Adige/Südtirol • Cortaccia • Pinot Bianco • bílé • KURTATSCH • JS 91 • JR 17
- Popis
- Parametry
Pinot Bianco 100%
fermentace a zrání v nerezu s ležením na jemných kalech po dobu několika měsíců
James Suckling 91 b.
Jancis Robinson 17 b.
Od prvních dekád 20. století je Pinot Bianco nejvýznamnějším bílým vínem z Alto Adige. Svahy v nadmořské výšce 500–650 m n. m. jsou pro toto víno ideální, dosahuje zde svých nejlepších vlastností. Rozvíjí své typické aroma čerstvých jablek, hrušek, citrusů, šalvěje a zachovává si svou živou, osvěžující kyselinu. Díky tomu je toto víno nezaměnitelným představitelem svého terroiru. Réva roste na štěrkovité, vápenito-dolomitové půdě, díky čemuž vás toto Pinot Bianco překvapí slanou mineralitou v ústech, která vínu dává dlouhý závěr.
energetická hodnota: 323 kJ/77 kcal ve 100 ml
| Druh vína | tiché |
|---|---|
| Barva | bílé |
| Obsah cukru | suché |
| Odrůda | Rulandské bílé • Pinot Blanc |
| Ročník | 2024 |
| Země původu | Itálie |
| Vinařství | Kurtatsch |
| Oblast / Podoblast | Trentino–Alto Adige/Südtirol |
| Školení | nerez |
| Alkohol | 13 % |
| Zbytkový cukr | 2,1 g/l |
| Kyseliny | 6,0 g/l |
| Objem / Hmotnost | 0,75 l |
| Kategorie dle definice OIV / cukr | do 4 g/l |