červené
Merlot Grand Reserva ŠIBENIČNÍ HORA 2022 výběr z hroznů VINAŘSTVÍ OULEHLA suché š. 2258
VIIINO • Česká republika • MORAVA • Znojemská • Dolní Kounice "Šibeniční hora" • Merlot • červené • OULEHLA • ZM NSV Znojemské podoblasti 2025 88 b.
Cena
469 Kč
387,60 Kč bez DPH
Dostupnost:
Skladem 6 ks
Kód zboží:
00665
Značka:
- Popis
- Parametry
Merlot 100%
zrání 24 měsíců ve francouzských barikových sudech
nefiltrováno
ZM Národní soutěž vín Znojemské vinařské podoblasti 2025 88 b.
Vůni lesního ovoce a sušených švestek doplňuje v chuti vyzrálá třešeň, kakao a káva. Hebké taniny a hebká dubová kůra v závěru. Víno jižního charakteru s pevnou strukturou a dlouhou dochutí. Doporučujeme k srnčímu masu s brusinkami a omáčce z kořenové zeleniny, k jelenímu steaku s hřibovým ragú. Je výtečný k čokoládovým desertům, ke zrajícím sýrům typu gorgonzola.
| Druh vína | tiché |
|---|---|
| Barva | červené |
| Obsah cukru | suché |
| Odrůda | Merlot |
| Ročník | 2022 |
| Země původu | Česká republika |
| Vinařství | Oulehla |
| Oblast / Podoblast | Morava • Znojemská |
| Obec | Dolní Kounice |
| Viniční trať | Šibeniční hora |
| Školení | barrique |
| Jakost | výběr z hroznů |
| Alkohol | 13,5 % |
| Zbytkový cukr | 0,2 g/l |
| Kyseliny | 5,2 g/l |
| Objem / Hmotnost | 0,75 l |
| Kategorie dle definice OIV / cukr | do 4 g/l |