Lagrein Alto Adige DOC 2024 TERLAN Tradition
VIIINO • Itálie • Trentino–Alto Adige/Südtirol • Terlano • Lagrein • červené
- Popis
- Parametry
Lagrein 100%
fermentace a zrání ve velkém dubovém sudu po dobu 7–10 měsíců
Lagrein – "lokální hrdina" Jižního Tyrolska, jak jej nazývá sklepmistr Rudi Kofler. Tato původní odrůda, která pochází z Bolzana, si již dávno našla svůj domov v oblasti Terlan. Vinařství, založené v roce 1893, první družstvo v obci a dnes jedna z nejprestižnějších adres pro jihotyrolská bílá vína, pěstuje tuto tradiční modrou odrůdu s osobitou pečlivostí. Hrozny se sklízejí ručně, odstopkují a fermentují při kontrolované teplotě v nerezových nádobách. Poté víno zraje 7–10 měsíců ve velkých dřevěných sudech. Tento proces zrání dodává Lagreinu sametovou strukturu, aniž by přebil ovocnou chuť. Tmavě granátově červená barva. Víno má intenzivní aroma, v němž se prolínají tóny sušených brusinek, ostružin a višní, doplněné květinovou stopou šeříku a náznakem bobkového listu, přítomné jsou také tóny čokolády. V chuti je velmi šťavnatý a harmonický, s jemnou strukturou a hedvábnými taniny; na patře se vyznačuje výjimečnou plností, je bohatý a sametový.
energetická hodnota: 324 kJ/78 kcal ve 100 ml
| Druh vína | tiché |
|---|---|
| Barva | červené |
| Obsah cukru | suché |
| Odrůda | Lagrein |
| Ročník | 2024 |
| Země původu | Itálie |
| Vinařství | Terlan |
| Oblast / Podoblast | Trentino–Alto Adige/Südtirol |
| Školení | velký dřevěný sud |
| Alkohol | 13,5 % |
| Zbytkový cukr | 1,8 g/l |
| Kyseliny | 4,6 g/l |
| Objem / Hmotnost | 0,75 l |
| Kategorie dle definice OIV / cukr | do 4 g/l |