- Popis
- Parametry
Frankovka 100%
cukernatost hroznů 23,0 °NM / odpovídá kategorii pozdní sběr
zrání ve velkém dubovém sudu 4000 l
nefiltrováno
Víno purpurové barvy s ovocným buketem višní a ostružin. Dominuje aroma drobného ovoce aronií, které přechází do kořenitosti skořice a spáleného dřeva. Typická kounická mineralita. V dochuti je víno dlouhé a příjemně tříslovinové, potěší znalce suchých červených vín z výjimečných terroirů. Doporučujeme ke zvěřinovým steakům, k pečenému hovězímu špikovanému slaninou, vyzní s tradičními vánočními dezerty – biskupský chlebíček, dobrou svatbu tvoří se sýry s bílou plísní. Překvapí s miskou teplých ostružin a tmavou čokoládou.
| Druh vína | tiché |
|---|---|
| Barva | červené |
| Obsah cukru | suché |
| Odrůda | Frankovka |
| Ročník | 2023 |
| Země původu | Česká republika |
| Vinařství | Oulehla |
| Oblast / Podoblast | Morava • Znojemská |
| Obec | Dolní Kounice |
| Viniční trať | Karlov |
| Školení | velký dřevěný sud |
| Jakost | moravské zemské víno |
| Alkohol | 13 % |
| Zbytkový cukr | 0,4 g/l |
| Kyseliny | 5,6 g/l |
| Objem / Hmotnost | 0,75 l |
| Kategorie dle definice OIV / cukr | do 4 g/l |