FLOREADO Sauvignon Blanc Alto Adige DOC 2024 ANDRIAN
VIIINO • Itálie • Trentino–Alto Adige/Südtirol • Andriano • Sauvignon • bílé • ANDRIAN • F 92 • VM 89
- Popis
- Parametry
Sauvignon 100%
fermentace a zrání v nerezu s ležením na jemných kalech po dobu 6 měsíců
Falstaff 92 b.
Vinous Media Antonio Galloni 89 b.
Tato klasická odrůda z oblasti Loiry nachází v jižních alpských oblastech ideální podmínky na vápenitých jílovitých půdách v nadmořské výšce mezi 300 až 500 metry – alpské mikroklima s chladnými nocemi a teplými dny zachovává typickou odrůdovou chuť a živou kyselinu. Barva je světle slámově žlutá se zelenkavými odlesky. Intenzivní vůně odhaluje bohatost a rozmanitost aromat typických pro tuto odrůdum – bezový květ, zralý angrešt, tropické tóny marakuji a kiwi se mísí s jemnými bylinnými tóny. Na patře je jemné, ale strukturované s dokonale harmonickou kyselinou. Šestiměsíční zrání na jemných kalech mu dodává hedvábnou strukturu a další hloubku a délku. Příjemný, velmi svěží závěr.
energetická hodnota: 311 kJ/75 kcal ve 100 ml
| Druh vína | tiché |
|---|---|
| Barva | bílé |
| Obsah cukru | suché |
| Odrůda | Sauvignon |
| Ročník | 2024 |
| Země původu | Itálie |
| Vinařství | Terlan |
| Oblast / Podoblast | Trentino–Alto Adige/Südtirol |
| Školení | nerez |
| Alkohol | 13 % |
| Zbytkový cukr | 1,8 g/l |
| Kyseliny | 6,2 g/l |
| Objem / Hmotnost | 0,75 l |
| Kategorie dle definice OIV / cukr | do 4 g/l |