FINADO Pinot Bianco Alto Adige DOC 2024 ANDRIAN
VIIINO • Itálie • Trentino–Alto Adige/Südtirol • Andriano • Pinot Bianco • bílé • ANDRIAN • JS 92 • VM 90
- Popis
- Parametry
Pinot Bianco 100%
fermentace a zrání v nerezu s ležením na jemných kalech po dobu 6 měsíců
James Suckling 92 b.
Vinous Media Antonio Galloni 90 b.
Světle žlutá barva s jemnými nazelenalými odlesky. Vůně se vyznačuje odrůdovou elegancí – tóny zralých jablek a hrušek se prolínají s květinovými nuancemi a vytvářejí harmonický celek. Na patře je Pinot Bianco jemné a plné s vyváženou kyselinou. Šestiměsíční zrání na kvasnicích mu dodává další plnost a hedvábnou strukturu, aniž by potlačilo jeho živou svěžest. Závěr je dlouhý s jemnými mandlovými a minerálními akcenty, které odrážejí terroir Dolomit. Elegantní, klasické Pinot Bianco, které kombinuje alpskou svěžest s burgundskou sofistikovaností.
Burgundská klasika od Andrian nachází svou jižní alpskou interpretaci v nadmořské výšce mezi 300 až 500 metry na vápenitých jílovito-dolomitových půdách. Tyto níže položené lokality poskytují odrůdě Pinot Bianco optimální podmínky pro zrání – ranní slunce a dostatečný chlad pro bobule s tenkou slupkou, které jsou citlivé na tlak. Kvašení při kontrolované teplotě v nerezových tancích a šestiměsíční zrání na jemných kalech dodávají vínu Finado jeho charakteristickou strukturu a komplexnost.
energetická hodnota: 318 kJ/76 kcal ve 100 ml
| Druh vína | tiché |
|---|---|
| Barva | bílé |
| Obsah cukru | suché |
| Odrůda | Rulandské bílé • Pinot Blanc |
| Ročník | 2024 |
| Země původu | Itálie |
| Vinařství | Andrian |
| Oblast / Podoblast | Trentino–Alto Adige/Südtirol |
| Školení | nerez |
| Alkohol | 13,5 % |
| Zbytkový cukr | 1,5 g/l |
| Kyseliny | 6,1 g/l |
| Objem / Hmotnost | 0,75 l |
| Kategorie dle definice OIV / cukr | do 4 g/l |