Chardonnay 2023 pozdní sběr BALÁŽ "Mlýnská" suché š. 16-23
VIIINO • Česká republika • MORAVA • Mikulovská • Dolní Dunajovice "Mlýnská" • Chardonnay • bílé • BALÁŽ • PWT 2024 Prague Premium Gold 91 b.
- Popis
- Parametry
Chardonnay 100%
hlinitopísčitá spraš
sběr 17. 9. 2023, cukernatost 21,0 °NM
lahvováno 2. 5. 2024
bezcukerný extrakt 21,6 g/l
Prague Wine Trophy 2024 Prague Premium Gold 91 b.
Elegantní a typicky odrůdové Chardonnay v klasickém suchém provedení.
Nos vína čistý, po prodýchání jemné a elegantní aroma sušeného tropického ovoce, vyzrálého jádrového ovoce, přepuštěného másla. Na patře suché, osvěžující limetková kyselina, vyzrálý ovocně–krémový projev po sušeném tropickém ovoci, dlouhá ovocně–minerální dochuť. K běžnému pití a degustaci, ke kvalitním těstovinám, bílému drůbežímu masu s výraznějšími omáčkami.
Světlá zelenožlutá barva. Nos vína je čistý a přímočarý, jemná odrůdová aromatika s tóny peckového ovoce, sušeného jádrového ovoce, v závěru s lehkým nádechem čerstvé citrusové kůry. Na patře suché, svěží limetková kyselina, projev peckového a jádrového ovoce, středně dlouhá a osvěžující ovocně–minerální dochuť. K běžnému pití a degustaci, vhodně doplní měkké nezrající sýry, tepelné úpravy zeleniny a vybrané plněné těstoviny.
| Druh vína | tiché |
|---|---|
| Barva | bílé |
| Obsah cukru | suché |
| Odrůda | Chardonnay |
| Ročník | 2023 |
| Země původu | Česká republika |
| Vinařství | Baláž |
| Oblast / Podoblast | Morava • Mikulovská |
| Obec | Dolní Dunajovice |
| Viniční trať | Mlýnská |
| Školení | nerez |
| Jakost | pozdní sběr |
| Alkohol | 12 % |
| Zbytkový cukr | 3,3 g/l |
| Kyseliny | 6,6 g/l |
| Objem / Hmotnost | 0,75 l |
| Kategorie dle definice OIV / cukr | do 4 g/l |