Pinot Gris ŠIBENIČNÍ HORA 2023 pozdní sběr VINAŘSTVÍ OULEHLA suché š. 2344
VIIINO • Česká republika • MORAVA • Znojemská • Dolní Kounice "Šibeniční hora" • Pinot Gris • bílé • OULEHLA • PWT 2025 Prague Gold 87 b.
- Popis
- Parametry
Pinot Gris 100%
cukernatost hroznů 23,6 ºNM / odpovídá kategorii pozdní sběr
zrání v nerezu 50 % a ve velkém akátovém sudu 1500 l 50 %
Prague Wine Trophy 2025 Prague Gold 87 b.
Víno s atraktivním odrůdovým buketem – mango, luční květy. Na patře převládá aroma citrusové kůry s přechodem do kořenitě–bylinkových tónů marcipánu. Koncentrované, harmonické víno s kyselinou a minerálními dozvuky v závěru. Doporučujeme ke chřestu podávanému se zálivkou vinaigrette, k tuňákovému salátu s majonézou, stejně jako ke krémovým polévkám se zeleným hráškem, bude dobrým společníkem úpravám telecího masa na víně s brokolicovým pyré. Servírujeme jej se zrajícími sýry – Bel Paese, Blaťácké zlato.
energetická hodnota: 334 kJ/80 kcal ve 100 ml
| Druh vína | tiché |
|---|---|
| Barva | bílé |
| Obsah cukru | suché |
| Odrůda | Rulandské šedé • Pinot Gris |
| Ročník | 2023 |
| Země původu | Česká republika |
| Vinařství | Oulehla |
| Oblast / Podoblast | Morava • Znojemská |
| Obec | Dolní Kounice |
| Viniční trať | Šibeniční hora |
| Školení | nerez • velký dřevěný sud |
| Jakost | moravské zemské víno |
| Alkohol | 13,5 % |
| Zbytkový cukr | 2,4 g/l |
| Kyseliny | 6,1 g/l |
| Objem / Hmotnost | 0,75 l |
| Kategorie dle definice OIV / cukr | do 4 g/l |